سیم بکسل ها و کاربرد های آن ها در صنعت های مختلف

کلمه سیم بکسل بطور کلی یاد آور ابزار هایی برای حمل خودرو در مواقع نقص فنی و یا مشکل آن می باشد اما در واقعیت بر خلاف نام آن سیم بکسل‌ها جزو پرکاربرد ترین ابزار آلات صنعتی می باشند که در اغلب صنایع سنگین به منظور اهداف جابجایی، حمل و نقل، کشش، برش و ایجاد تعادل استفاده می شود .

سیم بکسل

تنوع سیم بکسل‌ها از نظر نوع بافت و ساختار، نوع مغزی بکار رفته در لایه های درونی، متریال مصرف شده در تولید آن ها، پروفیل مفتول بکار رفته در ساختار، تنسایل و سختی مفتول های درونی نوع و تعداد استرند و برند های تولیدی بسیار زیاد بوده به طوری که بیشتر از 2000 نوع سیم بکسل که هر کدام با مشخصات مکانیکی مختلف و مناسب برای صنایع مختلفی و خاصی می باشند تولید شده و به ثبت رسیده است.
صنایع مختلف مصرف کننده گرید ها و ساختار های گوناگونی از سیم بکسل می باشند که با در نظر گرفتن ویژگی هایی مثل انعطاف، مقاومت حرارتی، مقاومت کششی، مقاومت در برابر زنگ زدن و خوردگی محیطی، مقاومت در برابر باز شدن به دلیل گردش سیم بکسل و طول عمر تحت شرایط کاری متفاوت می باشد. سیم بکسل آسانسور یکی از پرکاربرد ترین ساختار ها  است که هم برای حمل و جابجایی کابین آسانسور و هم به منظور قرار گیری روی گاورنر کاربرد دارد. سیم بکسل آسانسور که اغلب با ساختار 8 استرندی و مغزی از جنس الیاف کنفی مورد استفاده قرار می گیرد در سایز های 8، 10، 11 و 12 میلیمتر و از جنس فولادی و اغلب بصورت گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت سیم بکسل آسانسور به برند و کشور تولید کننده و کیفیت تولید متفاوت بستگی دارد.
از سیم بکسل‌ها در صنایع حمل و نقل و جابه جایی و در اتصالات جرثقیل برقی و تاور کرین ها نیز استفاده میشود. به منظور اهداف بالابری کالا به ویژه در ارتفاعات بالا که در تاور کرین ها اتفاق می افتد دو فاکتور ضریب امنیت و استحکام کششی از اولویت ویژه ای برخوردار هستند به گونه ای که سیم بکسل های نتاب که در تاور کرین ها استفاده می شوند با ضریب امنیتی بالایی تولید و پس از تست های فراوان به بازار عرضه می شوند. وهمینطور به منظور اطمینان از عدم چرخش جسم در طی عملیات لیفت که عامل ایجاد گشتاور و از دست رفتن کنترل جسم شده و عامل اصلی سقوط نیز هست. سیم بکسل های مصرف شده در اتصالات تاور کرین ها از نوع نتاب انتخاب می شود. ساختار و بافت این سیم بکسل طوری است که در هیچ یک از جهات ساعتگرد و پاد ساعتگرد نمی چرخد و از ایجاد گشتاور پیشگیری می کند.
باید توجه داشت که مقاومت کششی سیم بکسل‌ها تنها فاکتور انتخاب آنها نمی باشد چرا که سیم بکسل فولادی دارای تنسایل بسیار زیادی می باشد (بالاتر از 1600 مگاپاسکال) اما به دلیل مقاومت کم فولاد در محیط های مرطوب و اسیدی که شامل مناطق ساحلی و دریایی، محیط های نیمه اسیدی کارگاهی بسیاری صنایع نیز هست بدون پوشش سطحی در کم ترین زمان دچار زنگ زدگی شده و استحکام کششی آن به شدت دچار فرسودگی شده و به پارگی سیم بکسل دچار می شود. در این مواقع آبکاری هایی مانند گالوانیزه که در صنایع فراوانی چون پیچ و مهره از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است یکی از راهکارهای مقابله با زنگ زدگی نیز محسوب می شود.

سیم بکسل

به جز سیم بکسل‌های فولادی گرید های مختلفی از سیم بکسل استیل نیز در صنایع مختلف مصرف دارند خواص ذاتی استنلس استیل به سبب وجود درصد بالایی کروم و نیکل در ساختمان آن بگونه ای است که در برابر رطوبت و حرارت مقاومت مناسبی داشته و سرعت زنگ زدگی ناشی از رطوبت آن بسیار پایین و حدود 0.4 میلیمتر در هر 100 سال می باشد. البته به این معنا نیست که به دلیل مقاومت ذاتی استیل از سیم بکسل استیل در هر محیط اسیدی و مرطوبی می توان در مدت طولانی مورد استفاده قرار داد. گرید های مختلفی از سیم بکسل استیل وجود دارند که با داشتن مقاومت کششی برابر و حدود 700 مگا پاسکال میزان مقاومت در برابر خوردگی آنها متفاوت است. از بین این گرید ها گرید استیل 316 که به نام نگیر معروف است ( آهنربا آن را نمی گیرد) به دلیل وجود درصد کمی از عنصر مولیبدنیوم در ساختار خود در محیط های کلریدی نیز مقاومت مناسبی داشته دیرتر دچار زنگ زدگی می شوند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *